جمعیت هلال احمر استان فارس

جمعه 02 آبان 1399

دو عملیات سخت در یک روز / از نجات جان سرنشین خودرو واژگون شده تا فرد مفقود شده در ارتفاعات تنگ دم اسب

دو عملیات سخت در یک روز / از نجات جان سرنشین خودرو واژگون شده تا فرد مفقود شده در ارتفاعات تنگ دم اسب

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شیراز از دو عملیات در طول یک روز خبر داد و گفت: نجاتگران و امدادگران این جمعیت جان سرنشین خودرو واژگون شده در محور شیراز جهرم را نجات و فردی که در ارتفاعات تنگ دم اسب مفقود شده بود را پس از 7 ساعت جستجو یافتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ محمد جواد رشیدی تشریح کرد: در ساعت ۶ صبح روز ١٩ مهرماه ٩٩ طی تماس مرکز کنترل عملیات امداد و نجات استان با پایگاه جستجو و نجات کوهستان دراک ، مفقودی فرد ٣٧ ساله در ارتفاعات تنگ دم اسب کهمره سرخی اعلام گردید .

رشیدی افزود: بلافاصله تیم تخصصی جستجو و نجات کوهستان پایگاه دراک هلال احمر شیراز با خودرو تخصصی این تیم به محل حادثه اعزام شدند .

وی در ادامه گفت: با رسیدن نجاتگران به منطقه در ساعت ٧:۴۵ صبح و بررسی انجام شده مشخص شد این فرد در پی بازدید از تنگ دم اسب، با جدا شدن از دوستان خود و پیمودن راه اشتباه، در مسیر بازگشت مفقود گردیده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شیراز اظهار کرد: نجاتگران با تجهیزات لازم و صعود به ارتفاعات در مسیر دشوار منتهی به آبشار دم اسب، پس‌ از جستجوی فراوان در دره های منتهی به رودخانه و در میان صخره ها و حوضچه های آبشار دم اسب، ساعت ١۴:۴٠ موفق به یافتن مصدوم در کنار رودخانه دم اسب شدند . 

رشیدی ادامه داد: نجاتگران کوهستان با توجه به آسیب مصدوم از ناحیه کمر، پس از انجام کمک های اولیه و تغذیه این فرد با حمایت کامل، وی را به منطقه امن انتقال دادند.

این امدادرسانی در ساعت ١٨:۴۵ دقیقه پس از ١٣ ساعت عملیات سخت، به پایان رسید.

رشیدی با اشاره به دومین حادثه در این روز، اضافه کرد: با تماس تلفنی مردمی در ساعت ۱۵:۳۴ همین روز مبنی بر تصادف و واژگونی خودرو در ٧١ کیلومتری محور شیراز - جهرم، نجاتگران مستقر در پایگاه امداد و نجات بین شهری آبگرم همراه با خودرو نجات به محل حادثه اعزام شدند.

رشیدی بیان کرد: با بررسی انجام شده مشخص شد خودرو پژو ۴٠۵ با دو سرنشین، واژگون و یکی از آنها از ناحیه سر دچار ترومای شدید و خونریزی شده است.

وی گفت: نجاتگران پس از تثبیت صحنه و برداشتن بست باتری خودرو ۴۰۵ دوگانه سوز، اقدام به  تثبیت مصدوم و سپس برش ستون خودرو و رهاسازی وی با ست نیمه سنگین نمودند .

رئیس جمعیت هلال احمر شیراز بیان کرد: پس از اتمام رهاسازی، با اقدامات لازم، مصدوم تحویل عوامل اورژانس گردید.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *