جمعیت هلال احمر استان فارس

جمعه 02 آبان 1399

ارائه آموزش‌های امدادی هلال احمر به 5100 نیروی مسلح

ارائه آموزش‌های امدادی هلال احمر به 5100 نیروی مسلح

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس اظهار کرد: 5100 تن از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در فارس از آموزش های امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ حسین درویشی با اعلام این خبر گفت: در پی تفاهم نامه بین جمعیت هلال احمر و نیروهای مسلح، استان فارس تاکنون به 5 هزار و 100 کارمند وظیفه نیروهای مسلح آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات ارائه نموده است.

درویشی ادامه داد: به منظور افزایش بهره وری کارکنان وظیفه و ارتقا سطح مهارت آنها در زمینه کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات این دوره ها برگزار می گردد.

وی با اشاره به آموزش هدفمند جمعیت هلال احمر، بیان کرد: از ظرفیت نیروهای مسلح به عنوان یکی از دستگاه های حاضر و پاسخگو در حوادث در کمک به تحقق جامعه آماده در برابر مخاطرات و تاب آوری استفاده می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس از ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات به 5100 کارمند نیروهای مسلح در مرکزهای آموزشی 07 کازرون (شهید قنبر ترابی نیروی زمینی ارتش)، شهید دستغیب جهرم (نیروی انتظامی) و حضرت ولیعصر(عج) (سپاه آباده) خبر داد.

درویشی یادآور شد: گواهی شرکت کنندگان در این دوره ها از طریق سامانه صادر و تحویل می گردد.

گفتنی است در این دوره ها کمک های اولیه ، اصول ایمنی و روش مواجهه با مصدوم، خفگی ها ، خونریزی، احیای قلبی ریوی، پانسمان، بانداژ، آتل، سوختگی ها و ضرورت آمادگی در برابر مخاطرات و همچنین آشنایی با مخاطرات طبیعی و اقدامات لازم آشنایی با مخاطرات انسان ساخت مثل حوادث رانندگی و انفجارات تروریستی، آشنایی با حقوق بشردوستانه در مخاصمات، فعالیت تمرینی رسم نقشه خطر و تخلیه اضطراری ارائه شد.

 

 

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *