جمعیت هلال احمر استان فارس

شنبه 29 خرداد 1400

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در جمع اعضای شورای مدیران جمعیت فارس عنوان کرد: فارس یکی از قطب های پشتیبان جمعیت مرکز در حوادث

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در جمع اعضای شورای مدیران جمعیت فارس عنوان کرد: فارس یکی از قطب های پشتیبان جمعیت مرکز در حوادث

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سفر یک روزه خود به استان فارس در جمع اعضای شورای مدیران این جمعیت فارس به عنوان یکی از قطب های پشتیبان جمعیت سراسر کشور در حوادث یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ مهدی ولی پور در سفر یک روزه خود به فارس در جمع اعضای شورای مدیران جمعیت حضور یافت.

ولی پور در این نشست با تشریح فعالیت های در حال انجام و پیش بینی شده سازمان امداد و نجات، اظهار کرد: برای راه اندازی پایگاه عملیات پشتیبانی جنوب در فارس آماده هرگونه همکاری در حد بضاعت سازمان هستیم.

وی از پوشش امدادی حوادث در فارس با توجه به وسعت جمعیت ساکن و شناور و ضریب خطر پذیری این استان تقدیر کرد و گفت: در رتبه بندی امدادرسانی به حوادث در یک سال گذشته، فارس بیش از 5 درصد از حوادث کل کشور را پوشش داده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ادامه بیان کرد: در حوزه های مختلف در بحث تجهیزات بخصوص ناوگان لجستیک برنامه ریزی و در دست اقدام و برای توسعه ناوگان هوایی نیز تلاش نموده ایم.

ولی پور از راه اندازی دبیرخانه های تخصصی در استان های مختلف خبر داد و افزود: در سازمان امداد و نجات سعی کرده ایم، برای تعیین تکلیف وضعیت تیم های واکنش سریع، اعطای درجات ایثار و... از ظرفیت های استانی استفاده نماییم.

وی استان فارس را از محدود استان های بدون پایگاه کانکسی معرفی و اضافه کرد: توسعه خانه های هلال به سرعت و افزایش کیفیت امدادرسانی نقش بسزایی ایفا کرده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اولویت فارس در بحث ساخت و ذخیره سازی اقلام امدادی و پشتیبانی مرکز خبر داد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس در این نشست اظهار کرد: جمعیت فارس دارای 27 شعبه شهرستانی جمعیت هلال احمر و در حال راه اندازی 7 نمایندگی این جمعیت در شهرستان های استان میباشد.

حسین درویشی به منطقه بندی عملیاتی جمعیت هلال احمر فارس با توجه به گستردگی سطح استان اشاره و بیان کرد: به دلیل بزرگی شیراز به عنوان کلانشهر سعی نموده ایم در رینگ اطراف این شهر انبار های امدادی را برای رسیدگی در حوادث احتمالی تقویت نماییم.

درویشی اضافه کرد: تا ساخت و راه اندازی مرکز پشتیبانی عملیات جنوب، با انعقاد تفاهم نامه ای با شهرک های صنعتی در فارس برای استفاده از انبارها در مواقع بحرانی به صورت موقت استفاده نموده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا بهادری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر فارس نیز در مراسم یاد شده از سازمان امداد و نجات به عنوان پیشانی جمعیت یاد کرد و گفت:  امدادگران و اعضای داوطلب در مقابل زحمات خود، اجر معنوی و پاداش خیر خواهند دید.

مهدی خوبیار معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس هم در نشست شورای مدیران با حضور رئیس سازمان امداد و نجات به تشریح فعالیت های این معاونت در فارس پرداخت.

گفتنی است جلسه اعضای شورای مدیران به صورت وب کنفرانس تشکیل و محمدجواد رشیدی رئیس شعبه شیراز به نمایندگی از تمامی شعب، درخواست های کاری از جمعیت مرکز را به رئیس سازمان امداد و نجات ارائه نمود.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *