جمعیت هلال احمر استان فارس

جمعه 08 مهر 1401
برگزاری گردهمایی مجازی گزینشگران هلال‌احمر/ لزوم اصلاح و بازنگری در دستورالعمل‌ها و شاخص‌های گزینش

برگزاری گردهمایی مجازی گزینشگران هلال‌احمر/ لزوم اصلاح و بازنگری در دستورالعمل‌ها و شاخص‌های گزینش

⭕ برگزاری گردهمایی مجازی گزینشگران هلال‌احمر/ لزوم اصلاح و بازنگری در دستورالعمل‌ها و شاخص‌های گزینش

 ▪️گردهمایی سراسری گزینشگران هلال‌احمر همزمان با سالروز تشکیل نهاد گزینش به دستور بنیانگذار کبیر انقلاب، به شکل آنلاین و ارتباط ویدئو کنفرانس با گزینشگران جمعیت در استان‌های کشور برگزار شد.

▪️به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ این گردهمایی با حضور نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر، دبیرکل جمعیت، دبیر هیات مرکزی گزینش هلال‌احمر، معاون هیات عالی گزینش و دیگر مسئولان این حوزه برگزار شد.

دکتر قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در این گردهمایی با تسلیت ایام شهادت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا(س) و دومین سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی؛ سالروز تشکیل نهاد گزینش به دستور بنیانگذار کبیر انقلاب را گرامی داشت.

وی با ابلاغ سلام ویژه رئیس جمعیت هلال‌احمر و خداقوت به گزینشگران جمعیت هلال‌احمر در سراسر کشور، بیانات حجت‌الاسلام والمسلمین معزی را فصل‌الخطاب در امور گزینش هلال‌احمر دانست و تاکید کرد: در گزینش، حق‌الناس باید رعایت شود. هدف از گزینش، زبده‌گزینی است و این مهم باید در تمام ابعاد، چه مسائل دینی و اخلاقی و چه در تعهد و تخصص افراد مورد توجه ویژه باشد.

قوسیان‌مقدم گفت: با بررسی نیروهای کیفی استخدام شده در هلال‌احمر می‌توانیم به گزینش خود نمره دهیم. در گام دوم انقلاب و بعد از 40 سال، باید به شاخص‌های زبده‌گزینی رسیده باشیم و از ورود نیروی مضر به مجموعه پیشگیری کنیم. شناخت این شاخص‌ها برعهده گزینشگران است و اعمال دقت و ظرافت برای رعایت حقوق فردی و حقوق دستگاه‌ها در گزینش افراد بسیار موثر است.

وی همچنین بر رعایت مقررات، ضوابط و قوانین، لزوم بازنگری در ساختار و همچنین اضافه‌کار تشویقی گزینشگران هلال‌احمر از سوی مدیران جمعیت تاکید کرد.

مهندس علی‌اصغر احمدی دبیر هیات مرکزی گزینش جمعیت هلال‌احمر نیز در این گردهمایی، از خدمت در هلال‌احمر به عنوان بهترین دوران خدمت خود در نظام جمهوری اسلامی یاد کرد.

وی در ادامه با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) که می‌فرمایند: «مؤمن، مؤمن واقعی نیست، مگر آن که سه خصلت در او باشد؛ سنتی از پروردگارش، سنتی از پیامبرش و سنتی از امامش»، افزود: سنت پروردگار، حفظ و پوشاندن اسرار خود و مردم است،  سنت پیغمبر، مدارا و نرم‌رفتاری با مردم است، اما سنت امام؛ صبر کردن در زمان سختی‌ها، تنگدستی و پریشان‌حالی است. گزینشگران هم باید حائز این خصوصیات باشند. در بررسی پرونده‌های مربوط به گزینش، در پیشگاه خدا و همچنین در برابر دستگاه و نهاد خود مسئول هستیم.

احمدی تاکید کرد: باید در دستورالعمل‌های گزینش، بازنگری و دقت کافی شود. ما به عنوان گزینشگر، مکلف به رعایت قوانین، ضوابط و دستورالعمل‌ها هستیم. استخدام نیروهای جدید لازم است بعد از مراحل گزینش، انجام شود. همچنین در برابر رایی که از سوی گزینش صادر می شود باید تابع قوانین و مقررات باشیم.

وی همچنین خواستار ایجاد ردیف بودجه برای گزینش هلال‌احمر شد.

صادقی اشتهاردی، معاون توسعه و منابع دبیرخانه هیأت عالی گزینش نیز در این نشست نیز با قدردانی از زحمات کارکنان حوزه گزینش هلال‌احمر تاکید کرد: فداکاری‌هایی که داوطلبان و کارکنان و همچنین گزینشگران هلال‌احمر در خدمت‌رسانی به مردم دارند حیرت‌انگیز و قابل تقدیر است.

وی افزود: 41 هیات مرکزی در نهادها، دستگاه‌ها و ارگان‌های کشور با 250 هسته در حال فعالیت بوده و 12 هزار گزینشگر بی ادعا، شریف و متدین با این هسته‌‎های گزینش در ارتباط هستند.

صادقی اشتهاردی با اشاره به ایجاد نظام جامع آموزش با پنج دستورالعمل، گفت: شاخص‌های گزینش در این نظام جامع با دستورالعمل‌ها و چارچوب‌های مشخص، تدوین شده و اطلاعات این سامانه در حال حاضر تبدیل به کتابچه شده است.

معاون توسعه و منابع دبیرخانه هیأت عالی گزینش از راه‌اندازی سامانه نظام جامع آموزش گزینش در سطح کشور هم خبر داد و افزود: 95 درصد از اطلاعات مربوط به افراد گزینش‌شده‌ در این سامانه ثبت شده است. ساختار سازمانی گزینش نیز اصلاح و با دیوان عدالت اداری نیز برای بررسی پرونده‌های گزینش، هماهنگی لازم انجام شده است.

مدیرکل هسته مرکزی گزینش جمعیت هلال‌احمر هم در این گردهمایی، ضمن تقدیر از خدمات و زحمات گزینشگران جمعیت در سراسر کشور گفت: گزینش؛ یکی از جایگاه‌های مقدس در نظام جمهوری اسلامی است و گزینشگران هلال‌احمر در سراسر کشور، سکان‌دار این جایگاه حساس هستند که همچون لبه تیغ، بین منفعت مردم و منفعت نظام است.

سیدمحمد مهدی سجادی افزود: اگر فرد گزینش ‌شده دچار نقصان شود، به نظام و مردم ضربه وارد شده است. بنابراین از خداوند متعال مسالت داریم که بصیرت و شناخت کافی را به تمام مسئولان و گزینشگران حوزه گزینش جمعیت هلال‌احمر عطا کند.

گفتنی است در پایان این مراسم، مسئول گزینش جمعیت هلال‌احمر استان فارس به عنوان نماینده گزینشگران هلال‌احمر کشور، خواستار تعامل گزینشگران با مدیران عامل استان‌ها، اصلاح پست سازمانی مسئول گزینش و ... شد.

 

 

http://fars.rcs.ir

@fars.rcs.ir

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *