جمعیت هلال احمر استان فارس

شنبه 09 بهمن 1400

ارائه خدمات امدادی 200 امدادگر و نجاتگر به بیش از 824 حادثه دیده سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک

خدمت بی منت امدادگران فارس به محصوران در سیل و آبگرفتگی؛

ارائه خدمات امدادی 200 امدادگر و نجاتگر به بیش از 824 حادثه دیده سیل و آبگرفتگی  و برف و کولاک

200 امدادگر و نجاتگر استان فارس از 8 لغایت 12 دی ماه؛ در خدمت به هموطنان محصور در سیل و آب‌گرفتگی و برف و کولاک خود، خدمت‌رسانی کرده و در این زمینه خدمات امدادی لازم را به 824 تن ارائه کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر فارس؛ حسین درویشی، مدیر عامل جمعیت این استان با تشریح گزارش عملیات امدادی سیل و آب‌گرفتگی و برف و کولاک در استان فارس از پنجشنبه 8 دی ماه تا ساعت 20 شنبه 11 دی ماه جاری، گفت: 9 شهرستان سپیدان، ارسنجان، ممسنی، قیروکارزین، رستم، شیراز، اقلید، فیروزآباد و لامرد در این مدت در استان فارس تحت تاثیر سیل و آب‌گرفتگی بوده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات شبانه‌روزی امدادگران هلال‌احمر در شهر، روستا و مناطق عشایرنشین استان فارس، اظهار کرد: بر این اساس 824 تن از هموطنان استان از خدمات امدادی لازم بهره برده و تعدادی از خدمات اسکان اضطراری استفاده کرده‌اند.

مدیر عامل جمعیت هلال ‌احمر استان فارس تصریح کرد: در حوادث یاد شده 46 تیم عملیاتی به همراه 43 دستگاه خودرو عملیاتی و 200 امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر استان فارس شرکت داشته اند.

درویشی با اشاره به توزیع بسته های غذایی و برنج بین آسیب دیدگان این حوادث، گفت: پتو، موکت، نایلون، والور، حبوبات، قند و شکر، چای و چادر از جمله اقلام توزیعی در حادثه سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک اخیر می باشد.

وی یادآور شد: امدادگران به 85 خودرو درگیر برف و کولاک و گرفتار در جاده های امدادرسانی نموده و 14 منزل را توسط پمپ های آبکش تخلیه از آب کرده اند.

 

 

 

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *