جمعیت هلال احمر استان فارس

شنبه 09 بهمن 1400

"امدادرسانی نجاتگران جمعیت هلال احمر فارس به محصوران در سیل و آبگرفتگی"

 

امدادرسانی نجاتگران جمعیت هلال احمر فارس به محصوران در سیل و آبگرفتگی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس خبر داد: 99 امدادگر و نجاتگر استان فارس از روز چهارشنبه 8 دی ماه تا ساعت 8 صبح روز شنبه 11 دی ماه جاری؛ در خدمت به هموطنان محصور در سیل و آب‌گرفتگی خود، خدمت‌رسانی کرده و در این زمینه خدمات امدادی لازم را حادثه دیدگان ارائه کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر فارس؛ حسین درویشی، با تشریح گزارش عملیات امدادی سیل و آب‌گرفتگی در استان فارس از روز چهارشنبه 8 دی ماه تا ساعت 8 صبح روز شنبه 11 دی ماه جاری، گفت: 9 شهرستان سپیدان، ارسنجان، ممسنی، قیروکارزین، رستم، شیراز، لامرد، فیروزآباد و اقلید در این مدت در استان فارس تحت تاثیر سیل و آب‌گرفتگی بوده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات شبانه‌روزی امدادگران هلال‌احمر در شهر، روستا و مناطق عشایرنشین استان فارس، اظهار کرد: بر این اساس 22 تیم عملیاتی امدادی به کارگرفته شده و مابقی تیم ها به صورت آماده باش هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال ‌احمر استان فارس در ادامه بیان کرد: در این بازه زمانی به 440 تن حادثه دیده توسط نجاتگران این جمعیت امدادرسانی شد.

درویشی اضافه کرد: اقلام غذایی و زیستی شامل نایلون، پتو، بسته غذایی، چادر، موکت، والور، برنج، حبوبات و قند بین حادثه دیدگان متاثر از سیل و آبگرفتگی در شهرستان های ذکر شده توزیع و به تعدادی از حادثه دیدگان اسکان اضطراری داده شده است.

درویشی با اشاره به امدادرسانی به 144 خانوار محصور شده در سیل و آبگرفتگی اظهار کرد: در این عملیات ها از 2 دستگاه موتور آب کش استفاده و همچنین 15 دستگاه خودرو کمک دار سبک و 6 آمبولانس استفاده گردید.

 

 

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *